عایق کاری

 

از ویژگی های فویل آلومینیوم، ممانعت گسترده از بازتاب حرارت در پانل های ساختمان است، که به عملکرد عایق سیستم های مدرن ساختمان افزوده می شود. از فویل آلومینیوم به عنوان پوسته یا لایه ای برای عایق های حرارتی و مواد غیر قابل احتراق استفاده می شود تا عایق کاری بالا برای لوله کشی و مجاری را فراهم کند.چسب مورد استفاده برای ایمن سازی لایه های مواد و نیز برای سطح بازتابنده، مقاومت در برابر خوردگی و عمر طولانی بر پایه فویل آلومینیوم است.

در کابل های الکتریکی، فویل آلومینیوم به ایجاد عایق طولانی مدت در برابر رطوبت و حمله به عناصر خورنده طبیعی که در بالا و پایین زمین یافت می شوند ، کمک می کند.

فویل آلومینیوم همچنین به عنوان یک عایق در برابر انتشار فرکانس مغناطیسی و رادیویی مرتبط با کابل های الکتریکی عمل می کند. به عنوان یک غلاف برای کابلهای فیبر نوری، از هدایت الکتریکی خود استفاده می کند تا به عنوان یک “ردیاب” عمل کند تا آزمایش یکپارچگی پیوندهای کابل را فراهم کند و همچنین به محافظت طولانی مدت هر کابل نیز کمک می کند.

در “دیوارها و درب های ضد حریق” برای وسایل نقلیه و پانل های ساختمان، فویل آلومینیوم دسترسی به اکسیژن مورد نیاز برای حمایت از شعله های آتش را متوقف می کند.

منبع: انجمن فویل آلومینیوم اروپا

برای اطلاعات بیشتر در مورد این منبع لطفا به انجمن فویل آلومینیوم اروپا مراجعه کنید.

مبدل های حرارتی

 

در طی چند سال گذشته آلومینیوم جایگزین مس شده و به عنوان فلز ترجیحی برای استفاده در مبدل های حرارتی شده است. آلیاژهای آلومینیوم هدایت گرمائی عالی همراه با وزن بسیار کمتری را ارائه می دهند که در خودرو بسیار مهم است. ویژگی های قابل توجه توسعه در مورد آلیاژها، لحیم کاری و سایر روش های اتصال و همچنین معرفی مواد “روکش شده” ترکیب مقاومت و سهولت اتصال، موفقیت آلومینیوم را به همراه آورده است.

آلیاژهای خاص مورد استفاده به تولید کنندگان واحدهای تبادل گرما در ضخامت ها و عرض های بسیار متنوعی ارائه می شود. با شروع ۵۰ میکرومتر، مواد فویل به ضخامت ۲۵۰ میکرومتر می رسند (کمی بیشتر از تعیین دقیق ضخامت “فویل”). نوار لحیم کاری مورد استفاده در مبدل های حرارتی ماده ای مشابه، اما ضخیم تر است و ضخامت آن به ۲ میلی متر می رسد.

فویل آلومینیوم به تولیدکنندگان خودرو این امکان را داده است تا به میزان قابل توجهی در وزن رادیاتور خودرو صرفه جویی کنند. این به نوبه خود باعث صرفه جویی در میزان تقاضای سوخت خودرو می شود ، بنابراین باعث کاهش تولید گازهای گلخانه ای نیز می شود. تهویه مطبوع که در حال حاضر با تجهیزات استاندارد در اکثر اتومبیل های سواری استفاده می شود، با فویل آلومینیوم برای ریز مبدل های حرارتی به کار می رود

فقط در اتومبیل ها نیست که مبدلهای حرارتی آلومینیوم یافت می شود، بلکه در همه جا گرمایش یا سرمایش لازم است. در تهویه مطبوع مغازه ها و دفاتر، تئاترها، کشتی ها، کامیون های یخچال دار، قطارها و غیره، مکانی برای اقتصاد و کارایی واحد تبادل حرارت با ورق فویل آلومینیوم وجود دارد.

منبع: انجمن فویل آلومینیوم اروپا

برای اطلاعات بیشتر در مورد این منبع لطفا به انجمن فویل آلومینیوم اروپا مراجعه کنید.

کاربرد در خودرو

 

فویل آلومینیوم همچنین در تجهیزات خودرو، مانند سازه های جذب انرژی ضربه و مبدل های کاتالیزوری اهمیت فزاینده ای دارد. به دلیل مقاومت بهتر در برابر خوردگی و همچنین کاهش وزن در برابر فولاد، طرفدار بیشتری دارد، آلیاژهای ویژه آلومینیوم خصوصیات فیزیکی مورد نیاز در این کاربردهای فویل آلومینیوم را فراهم می کنند.

 

منبع: انجمن فویل آلومینیوم اروپا

برای اطلاعات بیشتر در مورد این منبع لطفا به انجمن فویل آلومینیوم اروپا مراجعه کنید.